تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - قائم مقام وزیر علوم: داوطلبان با در نظر گرفتن آینده شغلی انتخاب رشته كنند

دكتر محمد علی نجفی

قائم مقام وزیر علوم گفت: داوطلبان باید با توجه به سطح علمی و معلومات خود رشته تحصیلی را انتخاب كنند همچنین در نظر گرفتن آینده كاری از دیگر نكات مهم در انتخاب رشته تحصیلی است.

قائم مقام وزیر علوم: داوطلبان با در نظر گرفتن آینده شغلی انتخاب رشته كنند


قائم مقام وزیر علوم گفت: داوطلبان باید با توجه به سطح علمی و معلومات خود رشته تحصیلی را انتخاب كنند همچنین در نظر گرفتن آینده كاری از دیگر نكات مهم در انتخاب رشته تحصیلی است.

 

دكتر سید محمد حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار علمی «شبكه خبر دانشجو»، گفت: انتخاب رشته از مواردی است كه می تواند آینده زندگی فرد را تضمین كند.

وی علاقه را اولین نكته مهم خواند كه داوطلبان باید به آن توجه كنند و گفت: اگر انگیزه و علاقه‌ای نباشد توفیقات چندانی ایجاد نخواهد شد.

حسینی توجه نكردن به علاقه را در انتخاب رشته در ایجاد افت تحصیلی موثر خواند و بیان داشت: اگر در انتخاب رشته به علاقه توجه نشود، خستگی زودرس را در پی خواهد داشت.

قائم مقام وزیر علوم توجه به تناسب جنسیتی را از دیگر عوامل موثر در تحصیل موفق عنوان كرد و گفت: داوطلبان باید رشته‌هایی را انتخاب كنند كه با روحیات جنسیتشان تناسب داشته باشد.

وی ادامه داد: داوطلبان باید با توجه به سطح علمی و معلومات خود رشته تحصیلی را انتخاب كنند همچنین در نظر گرفتن آینده كاری از دیگر نكات مهم در انتخاب رشته تحصیلی است.

حسینی به داوطلبان توصیه كرد: افراد بسیاری از جمله معلمان، مشاورها و فارغ‌التحصیلان رشته های مختلف حضور دارند كه می توانند كمك رسان خوبی برای انتخاب رشته باشند. 

رئیس دانشگاه پیام نور در پایان خاطرنشان كرد: افراد با انتخاب رشته آینده خود را می سازند كه باید به اندازه اهمیت تحصیل به انتخاب رشته درست نیز اهمیت دهند.

 

منبع: شبكه خبر دانشجو



ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 مرداد 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ