تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - ظرفیت پذیرش دانشجوی پیام نور كشور 400 هزار نفر است

دكتر محمد علی نجفی


مشاور امور مجلس دانشگاه پیام نور كشور گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی پیام نور در سال تحصیلی 400 هزار نفر است.

ظرفیت پذیرش دانشجوی پیام نور كشور 400 هزار نفر است


مشاور امور مجلس دانشگاه پیام نور كشور گفت: ظرفیت پذیرش دانشجوی پیام نور در سال تحصیلی 400 هزار نفر است.

به گزارش خبرنگار مهر در بیرجند،‌ امیرالله موسوی پیش از ظهر جمعه در نشست خبری با خبرنگاران در بیرجند، به افزایش اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور كشور در دولت نهم از 500 نفر به سه هزار نفر اشاره كرد و افزود: تعداد داتنشجویان این دانشگاه نیز از 300 هزار نفر به یك میلیون نفغر رسیده است.

مدیر كل حوزه ریاست دانشگاه ژیام نور كشور ارتقاء معرفت و شناخت مردم، رشد علمی جوانان و پاسخ به تقاضای جوانان در عرصه علم را از جمله رسالت های اموزش عالی در سطح كشور برشمرد.

موسوی به اقدامات انجام شده دردولت نهم در دانشگاه پیام نور اشاره  كرد و بیان داشت: تعداد واحدهای پیام نور كشور تا سال 85 بالغ بر 277 واحد بوده كه این میزان در دولت نهم به 500 واحد ارتقاء یافته است.

وی اضافه كرد: تا پایان برنامه چهارم توسعه مس بایست 30 درصد جوانان وارد دانشگاه شوند، كه  این امر با اقدامات این دانشگاه و استفاده از امكانات بلا استفاده در اقصی نقاط كشور در یكسال گذشته محقق شده است.

موسوی با بیان اینكه توسعه كمی این دانشگاه در سطح كشور متوقف شده است،‌ عنوان كرد: در حال حاضر توسعه كیفی این دانشگاه از مهمترین اهدافی است كه دنبال می شود.

وی خاطر نشان كرد: در راستای تسهیل قوانین و مقرارات برای دانشجویان پیام نور تلاش می شود.

موسوی با اشاره به برگزاری مطلوب دومین المپیاد ورزشی پیام نور در خراسان جنوبی، تصریح كرد: این استان توانست با حداقل امكانات بهترین مهمان نواری و پذیرایی از شركت كنندگان را در المپیاد داتشته باشد.

مشاور امور مجلس دانشگاه پیام نور كشور با تاكید بر محور قرار دادن ارزش های اسلامی و الهی در ورزش، یاداور شد: برگزاری اینگونه المپیادها و مسابقات بویژه با حضور بانوان كه نقش مهمی در ارزش های الهی و سعادمتندی جامعه دارند در خط مقدم مبارزه با ناتوی فرهنگی دشمنان هستند.

 

منبع: مهرادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ شنبه 24 مرداد 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ