تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - اعتراض داوطلبان به كنكور كاردانی به كارشناسی

دكتر محمد علی نجفی

برخی از داوطلبان كنكور كاردانی به كارشناسی نا‌پیوسته به آنچه شرایط نا‌عادلانه انتخاب رشته خواندند، اعتراض كردند.

اعتراض داوطلبان به كنكور كاردانی به كارشناسی

برخی از داوطلبان كنكور كاردانی به كارشناسی نا‌پیوسته به آنچه شرایط نا‌عادلانه انتخاب رشته خواندند، اعتراض كردند.

 

این گروه از داوطلبان با ارسال نامه به همشهری اعلام كردند:... با توجه به اعلام نتایج آزمون كاردانی به كارشناسی سراسری، متوجه شدیم كه بر خلاف سال‌های گذشته، امسال متأسفانه با وجود دارا بودن رتبه‌های یك، 2 و 3‌رقمی بنا به دلایلی نمی‌توانیم انتخاب رشته كنیم.

یكی از این دلایل اینكه تعداد دانشگاه‌های پذیرش‌كننده این رشته‌ها در استان تهران در سال 88 اصلا وجود ندارد یا محدود به یك یا 2 مركز غیر‌انتفاعی است.

متأسفانه دانشگاه‌های مرتبط با آموزش و پرورش مانند دانشگاه شهید رجایی و شریعتی نیز دوره‌های روزانه را به كاركنان فرهنگی خود اختصاص داده‌اند. در بخش دیگری از نامه آمده‌است: دوره‌های شبانه را نیز با شرایط سنی و بند«ح» دفترچه شماره2 در اختیار خود گرفته است و عملا متقاضیان آزاد نه در روزانه و نه در شبانه امكان انتخاب رشته ندارند.

در بخش دیگری از نامه آمده‌است: لذا در شرایط كنونی كه برای جوانان امكان اشتغال وجود ندارد حداقل از ادامه تحصیل ما ممانعت نشود. از این جهت استدعا داریم نسبت به اصلاح بند ح دفترچه شماره 2 كاردانی به كارشناسی اقدام عاجل به‌عمل آید و ظرفیت پذیرش و تعداد دانشگاه‌ها در رشته‌های ذكر شده مطابق سال‌های گذشته اصلاح شود.

این در حالی است كه حسین توكلی، معاون سازمان سنجش آموزش كشور به ایلنا گفت: اعتراضی در مورد نتایج آزمون كاردانی به كارشناسی ناپیوسته دریافت نكرده‌ایم.

 

منبع: همشهریادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ جمعه 6 شهریور 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ