تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - سالانه بیش از 200 هزار دانش آموز مدرك فنی و حرفه ای می‌گیرند

دكتر محمد علی نجفی

سرپرست دفتر فنی و حرفه ای آموزش و پرورش كشور گفت: سالانه 100 هزار نفر دانش آموز فنی و 100 هزار دانش آموز كار و دانش فارغ التحصیل می‌شوند.

سرپرست دفتر فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش: سالانه بیش از 200 هزار دانش آموز مدرك فنی و حرفه ای می‌گیرند

سرپرست دفتر فنی و حرفه ای آموزش و پرورش كشور گفت: سالانه 100 هزار نفر دانش آموز فنی و 100 هزار دانش آموز كار و دانش فارغ التحصیل می‌شوند.

 

محمد شریف زاده در گفتگو با خبرنگار اجتماعی حیات با بیان اینكه هم اكنون بیش از 43مدرسه فنی و حرفه ای در سطح كشور فعالیت می‌كنند اظهار داشت: از این تعداد مراكز سالیانه 100 هزار دانش آموز فنی و 100 هزار دانش آموز كار و دانش فارغ التحصیل می‌شوند.

وی در ادامه افزود: بعضی رشته ها خاص هستند چون شرایط ویژه دارند، چرا كه برخی رشته ها تحت پوشش ارشاد و صدا و سیما می‌باشد.

او در ادامه تصریح كرد: رشته های اصلی در هنرستان ها است و مشكل در هنرستان ها پوشش فنی و حرفه ای است، به دلیل اینكه پوشش فنی و حرفه ای كم است.

شریف زاده اظهار داشت: در روستاها پوشش فنی و حرفه ای كم بوده زیرا حد و نصاب مورد نیاز را نداریم و هزینه و تجهیزات گران قیمت بوده و مقرون به صرفه نیست.

وی ادامه داد: هنرستان نمونه دولتی را به صورت شبانه روزی پوشش می‌دهیم و تسهیلات برای آنان قایل می‌شویم و آموزش با كیفیت بالاتر را به آنان اختصاص داده ایم.

شریف زاده با اشاره به اینكه این برنامه بیشتر در رویكرد مناطق محروم است گفت: در برخی از شهرها حتی تهران به دلیل اینكه كیفیت آموزش بالاتر داشته باشیم از دانش آموزانی كه معدل بالای 15 داشته باشند دانش آموز جذب می‌كنیم.

وی اظهار داشت: در مدارس شبانه روزی 10 تا 12 ساعت آموزش اضافه تر داده می‌شود.

او خاطرنشان كرد: در مدارس فنی و حرفه ای از نظر تعداد رشته ها مشكل وجود ندارد و در حقیقت رشته ها ، تعداد و میزان است كه در بحث مهارت باید سراغ كار و  دانش رفت.

شریف زاده افزود: با پژوهش های انجام شده مشخص شد قریب 90 درصد فارغ التحصیلان مشكل اشتغال ندارند و به دلیل مهارت و كارآیی وارد بازار كار می‌شوند.

او بیان داشت: 5 درصد دانش آموزان موفق به ادامه تحصیل در دانشگاه ها و 50 درصد مابقی وارد بازار كار می‌شوند.

وی گفت: در برنامه چهارم به یك رقم 40 درصد و در برنامه پنجم به رقم 55 درصدی برسیم، تا مشكل اشتغال حل شود كه نیازمند توسعه پایدار است.

او افزود: تاكنون به رقم 34 درصد رسیده ایم و برای رسیدن به اهداف تلاش بسیار صورت گرفته است.

شریف زاده گفت: كار كیفی خیلی وقت است كه آغاز شده و بحث كیفی نیز در حال پیگیری و انجام است.

منبع: خبرگزاری حیاتادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 مهر 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ