تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - تایید مدارك دانشگاه های عربی با نام مجعول برای خلیج فارس؟!

دكتر محمد علی نجفی

وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشكی در اقدامی نابخردانه و تأمل برانگیز دانشگاه های عربی كه از نام مجعول برای «خلیج فارس» استفاده نموده‌اند را در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید خود قرار داده‌اند!! كه از آن جمله می‌توان به دانشگاه الجامعه الخلیجیه... Gulf University... در بحرین اشاره نمود.

تایید مدارك دانشگاه های عربی با نام مجعول برای خلیج فارس؟!

وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشكی در اقدامی نابخردانه و تأمل برانگیز دانشگاه های عربی كه از نام مجعول برای «خلیج فارس» استفاده نموده‌اند را در فهرست دانشگاه‌های مورد تایید خود قرار داده‌اند!! كه از آن جمله می‌توان به دانشگاه الجامعه الخلیجیه... Gulf University... در بحرین اشاره نمود.

 


به گزارش خبرنگار تابناك، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی نیز در فهرستی كه شامل اسامی ‌١٧١ دانشگاه علوم پزشكی خارجی مورد تایید در ‌٣١ كشور است، نام تامل بر انگیز وتوهین آمیز «Gulf Medical University Ajman» كشور امارات را نیز قرار داده است. اقدامی كه علاوه بر فرار سرمایه های ملی از كشور ، زمینه جذب نا آگاهانه بسیاری از جوانان طالب علم ایران زمین را در زیر این نام دروغین و جعلی و در پی آن به رسمیت شناختن آن را فراهم آورد.

آن چه در این میان حائز اهمیت است این كه كشور های عربی با ترفند های گوناگون كمك های مالی و تجهیزاتی وغیره به افراد و نهاد های گوناگون همواره در صدد جا انداختن نام جعلی برای «خلیج فارس» هستند كه نمونه اخیر آن را در گستاخی بی شرمانه آنان مبنی بر درخواست از ایران برای حذف نام خلیج فارس و حتی نقشه ایران از بازی های اسلامی شاهد بودیم.بازی هایی كه میلیاردها تومان از بودجه مملكت را به خود اختصاص داده است.

این گزارش می افزاید، نكته جالب اینجا است كه كشور های عربی استفاده از نام خلیج بدون كلمه فارس را هم لطف خود نسبت به حساسیت ایرانیان عنوان می نمایند!! لازم به ذكر است كه متاسفانه اوباما در قاهره برای نخستین بار و جهت خوشایند كشورهای عرب با حذف كلمه Persian از واژه بی معنا و ابتر Gulf برای «خلیج فارس» استفاده كرد.

از سوی دیگر دولت های پان عربیست ضد ایرانی به روش های مختلف می كوشند تایید مقامات رسمی دولت ایران را جهت ترویج نام جعلی خلیج یا خلیج ع... برای خلیج فارس به دست آورند كه نشاندن رییس دولت ایران در زیرتابلوی نام خلیج ... در قطر و توزیع و تبلیغ گسترده عكس های آن در جهان در همین راستا قابل ارزیابی است.

در ادامه این گزارش می افزاید، هوشیار باشیم كه ایرانیان ضد ایران در عرصه های گوناگون علمی،ورزشی، سیاسی و... نهایت تلاش و امكانات خود را به كار بسته اند تا ایرانیان را نسبت به پیشینه تمدنی ،تاریخی و جغرافیایی تمامیت ارضی كشور خود به ویژه در پاسداشت نام «خلیج فارس» در آغاز منفعل و سپس بی تفاوت نمایند.

اینان همانگونه كه نام دریای واقع در جنوب بلوچستان را در سده گذشته و بی خبری ایرانیان از دریای «پارس» و دریای «مكران» به دریای «عرب» و دریای «عمان» تغییر داده اند، می‌كوشند تا با هویت زدایی از نام كهن «خلیج فارس» و كرانه های همیشه ایرانی جنوب خلیج فارس ، زمینه و بستر برنامه های شوم خود را برای تجزیه ایران درآینده نقشه راه خود فراهم سازند.

به نظر می‌رسد شایسته باشد كه، وزارتخانه های علوم و بهداشت با توجه به پیامد های متصور پیش بینی نشده نسبت به تجدید نظر در تایید دانشگاه هایی كه اصول اولیه علم و پژوهش یعنی پایبندی به حقیقت و واقعیت های علمی و تاریخی را در نام گذاری خود رعایت نكرده و از نام جعلی برای «خلیج فارس» استفاده كرده اند اقدام لازم و قاطع را به عمل آورند.

منبع: سایت تابناكادامه مطلب

طبقه بندی: مطالب خواندنی، 
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 26 مهر 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ