تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - جزئیات كنكور پذیرش دانشجوی پزشكی از لیسانس/ اعلام زمان ثبت نام و آزمون

دكتر محمد علی نجفی

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: ثبت نام در سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی از نیمه آذر ماه آغاز می‌شود.

جزئیات كنكور پذیرش دانشجوی پزشكی از لیسانس/ اعلام زمان ثبت نام و آزمون

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: ثبت نام در سومین دوره آزمون پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی از نیمه آذر ماه آغاز می‌شود.

دكتر حسین كشاورز در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته زمان ثبت نام برای پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی در دوره سوم، نیمه آذرماه در نظر گرفته شده است و آزمون نیز اسفند ماه برگزار می شود.

وی اضافه كرد: شرایط ثبت نام و فرمهای مربوطه در آذر ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با توجه به شرایط خود در آزمون ثبت نام كنند. ثبت نام به صورت پستی خواهد بود و افراد متقاضی باید مدارك خود را به دانشگاه ارسال كنند.

اعلام نتایج در اوایل اردیبهشت 89

كشاورز یادآور شد: اوایل اردیبهشت ماه سال 89 نتایج اولیه و مراحل بعدی به اطلاع شركت كنندگان در آزمون خواهد رسید.

شرایط شركت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی

وی با اشاره به شرایط شركت در دوره سوم پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی در این دانشگاه افزود: بر اساس آیین نامه پذیرش دانشجوی پزشكی از مقطع كارشناسی، كلیه رشته های علوم تجربی و فنی و مهندسی كه می توانند در كنكور سراسری شركت كنند مجاز به شركت در این دوره هستند.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران در خصوص سن متقاضیان ورود به رشته پزشكی به مهر گفت: حداكثر سن برای خانمها 25 سال تمام در زمان ثبت نام و برای آقایان كه خدمت نظام وظیفه را گذرانده اند 27 سال تمام در زمان ثبت نام تعیین شده است.

وی اظهار داشت: معدلهای اعلام شده مقطع دیپلم و كارشناسی همانند سال گذشته خواهد بود و متقاضیان باید دارای معدل دوره دیپلم بالاتر از 18 و معدل دوره كارشناسی بالاتر از 16 باشند.

كشاورز در خصوص هدف جذب دانشجوی پزشكی به این شیوه گفت: جذب فارغ التحصیلان مقطع كارشناسی سایر رشته های اعلام شده با توانمندی های بالا در رشته پزشكی به منظور ارتقای سطح فارغ التحصیلان و افزایش انگیزش فراگیران گروه پزشكی مهمترین هدف پذیرش به این شیوه است.

لزوم دارا بودن مدرك زبان انگلیسی

وی با اشاره به لزوم دارا بودن مدرك زبان انگلیسی برای این گروه از داوطلبان گفت: برای مدرك زبان TOFEL نمره 500، برای مدرك زبان IELTS نمره 6، برای مدرك زبان MCHE نمره 50 لازم است.

تشریح ضرایب مواد درسی آزمون

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی تهران با تشریح ضرایب مواد درسی آزمون یادآور شد: مواد درسی آزمون در حد آزمون جامع علوم پایه پزشكی است و برای فیزیولوژی نظری ضریب 3، میكروب شناسی شامل باكتری شناسی، ویروس شناسی و انگل شناسی پزشكی ضریب 3، آناتومی نظری ضریب 3، بیوشیمی نظری ضریب 2، بافت شناسی نظری ضریب 2، ایمونولوژی نظری ضریب 2، زبان عمومی ضریب 2، ژنتیك ضریب 1، روانشناسی ضریب 1، تغذیه ضریب 1، فیزیك پزشكی ضریب 1، دروس اصول خدمات بهداشتی و بهداشت و تنظیم خانواده ضریب 1، و دروس اصول اپیدمیولوژی و مبارزه  با بیماری ها و آمار مقدماتی ضریب 1 درنظر گرفته شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

ادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 2 آذر 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ