تبلیغات
دكتر محمد علی نجفی - پذیرش داوطلب آزاد مراكز تربیت معلم در كنكور ‪ ۸۹‬انجام نمی‌شود

دكتر محمد علی نجفی

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش كشور گفت: با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش، در كنكور سال ‪ ۸۹‬پذیرش داوطلبان آزاد برای مراكز تربیت معلم انجام نمی‌شود.
پذیرش داوطلب آزاد مراكز تربیت معلم در كنكور ‪ ۸۹‬انجام نمی‌شود

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش كشور گفت: با توجه به اعلام وزارت آموزش و پرورش، در كنكور سال ‪ ۸۹‬پذیرش داوطلبان آزاد برای مراكز تربیت معلم انجام نمی‌شود.

 

حسین توكلی روز سه شنبه درگفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: البته در آزمون سراسری سال آینده، سهمیه‌ای تحت عنوان آموزگاران برای شاغلان رسمی یا پیمانی وزارت آموزش و پرورش درنظر گرفته شده است تا این افراد بتوانند در دوره كاردانی مراكز تربیت معلم شركت كنند.

وی درخصوص شرایط مشمولان سهمیه آموزگاران توضیح داد: آموزگاران دیپلمه رسمی (قطعی آزمایشی) و یا پیمانی كه حداقل سه سال در مناطقی كه آموزش و پرورش تعیین كرده است، خدمت كرده باشند و در حال حاضر نیز شاغل باشند، می‌توانند برای استفاده از سهمیه رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی با دریافت فرم مخصوص از نواحی و یا مناطق آموزش و پرورش (مطابق فرم شماره ‪ ۳‬مندرج در صفحه ‪ ۴۳‬دفترچه راهنما) استفاده كنند.

به گفته توكلی، پذیرفته‌شدگان رشته تحصیلی راهنمایی و مشاوره با سهمیه آموزگاران، بورسیه وزارت آموزش و پرورش نخواهند بود.

وی یادآور شد: داوطلبانی كه با توجه به ضوابط ،علاقه مند به استفاده از سهمیه آموزگاران در رشته راهنمایی و مشاوره باشند، لازم است علاوه بر انتخاب یكی از سهمیه ها، برحسب مورد، وضعیت خود را با علامتگذاری قسمت مربوط در بند ‪ ۱۸‬در قسمت اول (اطلاعات فردی) فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی مربوط تعیین كرده و مدارك لازم را نیز تهیه كنند تا از اولویت اختصاص داده شده برای رشته ذیربط استفاده كنند.

توكلی با اشاره به اینكه ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری سال ‪ ۱۳۸۹‬از روز دوشنبه ‪ ۱۶‬آذرماه ‪ ۸۸‬آغاز شده و تا ‪ ۲۴‬آذرماه ادامه خواهد داشت افزود:
ثبت نام داوطلبان منحصرا از طریق سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی: ‪ www.sanjesh.org‬امكان پذیر است و داوطلبان می‌توانند به یكی از دو روش پرداخت اینترنتی و مراجعه به دفاتر پستی، كه در دفترچه راهنما توضیح داده شده است، اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی در خصوص شیوه پرداخت اینترنتی توضیح داد: داوطلبان پس از ورود به سایت اینترنتی سازمان سنجش و مطالعه دفترچه راهنما لازم است به وسیله كارت‌های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است نسبت به پرداخت مبلغ ‪ ۵۵‬هزار ریال به عنوان حق ثبت نام اقدام كنند.

معاون سازمان سنجش یادآور شد: داوطلبانی كه متقاضی ثبت نام در دو یا سه گروه آزمایشی هستند باید به ازای هر گروه آزمایشی، مبلغ ‪ ۵۵‬هزار ریال دیگر نیز از همین طریق پرداخت كنند و داوطلبان علاقه مند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی نیز ضرورت دارد مبلغ سی هزار ریال دیگر نیز بپردازند.

وی در مورد دومین شیوه پرداخت وجه ثبت نام آزمون سراسری سال آینده اظهار داشت: در روش دوم، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پستی و پرداخت مبالغ تعیین شده به عنوان حق ثبت نام، دفترچه راهنمای شركت در آزمون و كارت یا كارت‌های اعتباری به تعداد مورد نیاز را دریافت كنند.

به گفته توكلی، در شیوه دوم، مبلغ شش هزار ریال نیز بابت هزینه توزیع دفترچه راهنما و كارت اعتباری ثبت نام توسط دفتر پستی از داوطلبان دریافت خواهد شد و دفتر پستی از داوطلبان علاقه مند به شركت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی نیز مبلغ سه هزار ریال بابت هزینه توزیع دفترچه و كارت اعتباری، دریافت خواهد كرد.

وی خاطرنشان كرد: دفترچه راهنمای شماره ‪ ۱)‬یك) آزمون سراسری و همچنین نحوه ورود به سایت برای ثبت نام و اقدامات لازم برای انجام ثبت نام اینترنتی در یكی از پنج گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی ، علوم تجربی ، علوم انسانی ، هنر و یا زبان‌های خارجی، تا اواخر هفته جاری در سایت سازمان قرار داده می‌شود.

توكلی تصریح كرد: برای حصول اطمینان داوطلبان از صحت اطلاعات ثبت نامی ، از تاریخ ‪ ۸‬دی ماه تا ‪ ۱۲‬دی ماه ‪ ۸۸‬اطلاعات ثبت نامی داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش كشور به نشانی ‪ www.sanjesh.org‬قرارداده خواهد شد و داوطلبان ملزم هستند در زمان تعیین شده، برای مشاهده و كنترل اطلاعات ثبت نامی خود و ویرایش اشتباهات احتمالی اطلاعات تقاضانامه اقدام كنند.

آزمون سراسری سال ‪ ۱۳۸۹‬برای داوطلبان گروههای آزمایشی پنج گانه در صبح و بعداز ظهر روزهای پنج شنبه و جمعه، ‪ ۱۰‬و ‪ ۱۱‬تیرماه و صبح روز شنبه ‪۱۲‬ تیرماه ‪ ۱۳۸۹‬به طور همزمان در حوزه‌های سراسر كشور برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامیادامه مطلب

طبقه بندی: اخبار كنكور، 
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 11 آذر 1388 توسط Mohammad Ali Najafi
درباره وبلاگ